Першим студійним альбомом заявляє про себе київський акапельний ансамбль “Маленький хор Василія Великого”

Як і личить колективу, назва якого вшановує церковного діяча-аскета, свій стартовий реліз “хористи” вирішили зробити в релігійній тематиці. “Наш човен” – це 11 пісень православного, католицького, греко-католицького та протестантського походження в авторських аранжуваннях засновниці гурту Ярини Чепіги.

Відповідно до задуму, альбом наповнюють пісні, поширені серед християн різних конфесій, автори яких жили в різних країнах і століттях. Усі твори отримали нове звучання в розкладці на 6-7 голосів плюс 4 композиції доповнені ритмічним малюнком: вокальну перкусію забезпечив дніпровський бітбоксер Nadim Gandzya.

“Маленький хор Василія Великого” є секстетом, однак до роботи над альбомом доклалося більше вокалістів. Окрім сесійника Надіма Ґандзі, в одній із пісень натхненно співає фронтмен рок-гурту “MetaNoya”, в іншій – двоє священників, а ще в кількох композиціях звучать голоси колишніх членів ансамблю.

“В дитинстві я заслухала касету з піснями монахів Крехівського монастиря. Запам’ятала звідти “Дорогу”. Збагативши мелодію властивими нам гармоніями, я дала їй нове життя, а для запису ми запросили двох наших друзів – голосистих отців із київського храму Святого Василія Великого, де наш хор співає недільні літургії”, – розповідає диригентка Ярина Чепіга.

Альбом писався впродовж 2020-2021 років на трьох київських студіях. Зведення та мастеринг здійснив Костянтин Шадов.

Ілюстрації до кожної пісні альбому намалювала дизайнерка Віра Кордоба.

Далі в планах “Маленького хору…” – видати авторську збірку гімнів і патріотичних пісень. Одна з них – версія хіта “Україно” Тараса Петриненка – вже була випущена кліпом до 30-річчя незалежності України. Загалом гурт переспівує українську та світову популярну музику, а також народні пісні, включно з обрядовими. Зокрема – обробки щедрівок і коляд.

Учасники люблять створювати слухачам привід і тло для роздумів про час, світ, любов, сенси, тимчасову смерть і вічне життя. Надихаючись твердженням папи Івана Павла II про те, що митці – це апостоли краси, “маленькі хористи” бачать свою місію у служінні естетиці та в розширенні музичного кругозору українців. У нинішній втомлений музичними форматами час співаки за принципом “на́голос на го́лос” практикують звукову магію без інструментів, чим розвивають і поширюють культуру бітбоксу та жанр “а капела”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *